Súkromné firmy pomôžu mestu: s obedmi, ochrannými pomôckami aj s čistením zastávok

V čase pandémie je dobrá každá pomocná ruka.

 

Nitrianskej radnici pomáhujú nielen občania, napríklad šitím chýbajucich rúšok, ale  aj ďalšie inštitúcie a  súkromné firmy.  Že aj súkromnému sektoru záleží na porazení vírusu, dokumentujú ich filantropické aktivity. 

Keďže vírus sa dlho drží na povrchoch, na niektorých až niekoľko hodín, či dní, potrebná je aj ich dôkladná dezifenkcia.A azda najväčšia frekvencia ľudí je momentálne na autobusových zastavkách.

„Vyčistíme všetky zastávky na území mesta, s realizáciou začneme už tento týždeň. Čistiť budeme polymerovou dezinfekciou, ktorá je účinnejšia a vydrží 14 až 60 dní. Dezinfikovať sa budú všetky priestory autobusových zastávok - vrátane košov a mobiliára,“ povedala riaditeľka Obchodného centra Mlyny Petra Pupák Waldnerová.  

Pomôže aj  Philip Morris Slovakia -  a to najrizikovejšej skupine –  seniorom. „Štátom nariadené opatrenia týkajúce sa pandémie COVID-19, sú obzvlášť stresujúce pre seniorov, ktorí majú obmedzené možnosti na zabezpečenie svojich potrieb. V spolupráci s mestom Nitra a prostredníctvom našich zamestnancov i partnerov, sa Philip Morris Slovakia rozhodol pomôcť a zabezpečiť donášku obedov vybraným 60 seniorom a pomôcť im v tejto náročnej dobe. Tieto obedy kupuje Philip Morris Slovakia a pre seniorov sú bezplatné, takže okrem toho, že im obed príde až domov, zároveň ušetria časť svojho dôchodku,“ povedal, okrem iného, Juraj Králik z Philip Morris Slovakia.

Viaceré firmy a organizácie pomohli mestu zabezpečením ochranných pomôcok. Maltézski rytieri darovali mestu vyše 600 rúšok. Advokátska firma Soukeník – Štrpka zase mestu darovala 1 600 jednorazových, vzduchfiltrujúcich, protičiastkových respirátorov v hodnote 11 520 eur.

 

Andrej Jančovič, Tomáš Holúbek

POPISKY

foto 1: Philip Morris zabezpečil obedy pre 60 seniorov. FOTO: ROMAN ORAVEC

foto 2: Obchodné centrum Mlyny bude dezinfikovať všetky zástavky MHD v meste. FOTO: ROMAN ORAVEC

Dátum vytvorenia: 08.04.2020  12:06
Dátum aktualizácie: 08.04.2020  12:07