Na vonkajších ihriskách sa môže športovať

Od 8. mája aj na tých, ktoré sú v areáloch základných škôl.

 

Dátum potvrdil aj Krízový štáb mesta Nitry. Platí to len ale len pre bezkontaktné športy a za prísnych hygienických opatrení.

Povinnosťou sú dvojmetrové odstupy, nosenie rúšok či dezifekčné prostriedky. „Stále platí zákaz v telocvičniach, prírodných a umelých kúpaliskách či welness centrách - vrátane bazénov,“ uviedol primátor Marek Hattas.

Otvorenie vonkajších ihrísk ale radnica víta. „Na poslednom zasadnutí krízového štábu sme  informovali členov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o záujme mesta otvoriť v najbližších dňoch pre verejnosť školské ihriská. Teší nás, že našu požiadavku schválili, nakoľko aj športové kluby už majú schválené tréningové procesy tak, aby sa pri nich dodržiavali nariadenia hlavného hygienika,“ dodal viceprimátor Daniel Balko.

Aby bolo  všetko v poriadku, povinná je aj dezinfekcia športovísk. „Prevádzkovateľ každodenne pred otvorením  priestor poupratuje, očistí  a vydezinfikuje dotykové plochy  jednotlivých herných zostáv,“  konštatuje, okrem iného, Regionálny úrad verejného zdravotníctva. 

 

Andrej Jančovič

Dátum vytvorenia: 12.05.2020  12:13
Dátum aktualizácie: 12.05.2020  12:15