Mestská tržnica opäť v prevádzke

Na nitrianskej tržnici sú otvorené kamenné obchody aj plochy pre predajcov ovocia, zeleniny, sadeníc. 

 

Tržnica bude až do odvolania fungovať v obmedzenom režime. Stále platia prísne hygienické opatrenia pre predajcov aj návštevníkov. Každý predajca na nádvorí aj v kamenných prevádzkach má k dispozícii samostatnú dezinfekciu na ruky, na nádvorí sú  páskami vyznačené odstupy 2 m.

Pred vstupom do priestorov Mestskej tržnice cez hlavnú bránu je nutné použiť dezinfekciu na ruky, rúško alebo šatka je samozrejmosťou. 

„ Ľudia sú väčšinou disciplinovaní, v prípade nedodržiavania odstupu a hygienických opatrení upozorňujú kupujúcich naši zamestnanci zo Správy tržnice, Strediska mestských služieb aj samotní predajcovia“, povedala pani Klikačová, zamestnankyňa Správy tržnice. 

Kapacita tržnice za plnej prevádzky je približne 90 predajných stolov, v prvý deň otvorenia mestskej tržnice predávalo 12 predajcov zeleniny, ovocia a sadeníc zeleniny za pultom a 5 kvetinárstiev v samostatných stánkoch.  "Postupne však rátame s tým, že predajcov bude pribúdať“, povedala vedúca Odboru majetku Margaréta Nemová. 

 

Východ z tržnice je zabezpečený cez bočné brány, od Ulice 7. pešieho pluku a zo Štúrovej ulice.  Zadná bránaod Ulice 7. pešieho pluku je prednostne určená na zásobovanie,  od 06.00 je zatvorená.  

 

Brány tržnice sú počas pracovných dní otvorené od 06.00 do 18.00, v sobotu od  06.00 do 15.00. V nedeľu bude tržnica zatvorená z dôvodu zabezpečovania hygieny a dezinfekcie.

V prípade nízkej návštevnosti tržnice môže byť predajná doba skrátená.

 

Druhým trhoviskom v správe mesta je plocha na Klokočine pred Sandokanom, aj tu radnica zabezpečila všetky hygienické opatrenia a zákonom stanovený odstup jednotlivých predajcov. 

Dátum vytvorenia: 22.04.2020  15:55
Dátum aktualizácie: 22.04.2020  15:56