Mesto otvára tenisové kurty aj bežecké dráhy

Tenisové kurty budú otvorené od pondelka 27. apríla, zatiaľ len v pracovné dni v čase od 13.00 do 18.00. Ako bývalo zvykom, tieto prvé dva týždne môžu kurty využívať iba deti a to z dôvodu nového povrchu antuky, ktorý musí spevnieť.

Rozhodnutie vlády, ktorá začala prvú fázu uvoľňovania ekonomiky, víta aj nitrianska radnica: „Mesto Nitra s pochopením a podporou prijalo informácie o postupnom otváraní verejného a podnikateľského života na Slovensku. V rámci prvej etapy sa medzi uvoľnenými aktivitami povolilo aj využívanie vonkajších športovísk pre bezkontaktné športy, ak budú dodržané stanovené bezpečnostné opatrenia,“ povedal nitriansky viceprimátor Daniel Balko.

Čo sa týka tenisových kurtov, tie pôjdu na základe rozhodnutia hlavného hygienika SR Jána Mikasa v minimálnom režime, bez doplnkových služieb – WC, šatne, sprchy. K dispozícii budú  mať športovci len samotné tenisové kurty, ktoré budú funkčné, nakoľko s prípravou antukového povrchu na sezónu sa začalo 20. apríla.

Dobrú správu máme aj pre tých z vás, ktorí radi beháte, resp. cvičíte s vlastnou váhou tela - jogging, workout, pilates. „V ústrety tiež vychádzame všetkým, ktorí by si chceli zabehať či samostatne zacvičiť. Od soboty 25. apríla tak otvárame aj školské ihriská s bežeckými dráhami v areáloch základných škôl Beethovenova a Nábrežie mládeže,“ dodal viceprimátor Daniel Balko.

„Otvorené sú ak multifunkčné ihriská a dve školské ihriská s tartanovou bežeckou dráhou,“  dodal vedúci oddelenia športových zariadení zo Službytu Miloš Dovičovič. 

O postupnom  otváraní ďalších športovísk vás budeme aktuálne informovať  na mestskom webe a Facebooku.

 

Andrej Jančovič

Dátum vytvorenia: 23.04.2020  10:11
Dátum aktualizácie: 23.04.2020  10:12