Divadlo dúfa, že čoskoro sa bude hrať

Život v Nitre sa pred vyše poldruha mesiacom pribrzdil. Väčšina diania sa presunula na internet.

 

Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo ponúkať svojim divákom online program na internete takmer okamžite potom, ako si epidémia ochorenia Covid-19 vynútila zrušenie predstavení a zatvorenie budovy. Riaditeľ DAB dúfa, že sa bude epidemiologická situácia vyvíjať priaznivo a divadlo sa bude môcť čo najskôr otvoriť pre divákov.

„Z tohtoročnej sezóny sa nám pre koronavírus nepodarilo odpremiérovať iba poslednú plánovanú inscenáciu, ktorou je Láska slečny Elliotovej od Jane Austenovej v réžii Ľubomíra Vajdičku. Mali sme veľkú snahu ponúknuť ju divákom ešte v tejto sezóne, ale nakoniec sa vedenie divadla priklonilo k tomu, že sezónu 2019/2020 ukončíme už bez tejto premiéry 15. júna a začiatok novej sezóny bude 15. augusta. Premiéra Láska slečny Elliotovej by sa konala v septembri. Všetko samozrejme bude závisieť od toho, ako sa bude vyvíjať epidémia,“ dodal Dóczy

„Vo svojom programe, ktorý uvádza pod jednotným sloganom Spolu vyhráme, prináša krátke zábavné formáty, záznamy inscenácií, program pre deti i vzdelávacie aktivity určené nielen študentom, ale všetkým milovníkom divadla,“ uviedol PR manažér divadla Pavol Ivan.

Divadlo plánuje vytvárať pre svojich divákov online program aj naďalej. Najbližšie sa diváci môžu tešiť na niekoľko častí krátkych videí pod názvom Divadelná hi(story) s divadelným historikom Karolom Mišovicom. Bude sa nich venovať zaujímavým témam z histórie slovenského a nitrianskeho divadla.

Už teraz sa plánuje špeciálny online program na Medzinárodný deň detí a Deň otvorených dverí, ktorý je tradičnou júnovou aktivitou DAB v Nitre. 

 

Ľudmila Synaková

ilustračné foto: DAB

Dátum vytvorenia: 30.04.2020  10:58