Buďte zodpovední, dajte sa zaočkovať

Mesto Nitra na svojom území zriadilo viacero mobilných očkovacích miest. Všetko o očkovaní na jednom mieste.

 

Výjazdové jednotky a pomocnú ruku mestu ponúkol Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Mesto Nitra ponuku prijalo a od novembra robilo všetko preto, aby okres Nitra získal žolíka a vyhol sa čiernej farbe v Covid automate. 

Nitra za niekoľko týždňov dosiahla potrebnú hranicu šesťdesiatpäť percent zaočkovaných ľudí nad päťdesiat rokov. „Naša snaha pokračuje ďalej. Nešlo predsa len o žolíka, ale najmä o zachránené životy,“ hovorí primátor Nitry Marek Hattas.

Termíny a lokality mobilných očkovacích jednotiek v meste Nitra

**OC MLYNY, 1. poschodie 

piatky a soboty 10:00 - 18:00 

POLIKLINIKA KLOKOČINA, použite vchod vľavo, prízemie, chodba a priestory pod schodiskom

stredy 7:00 - 12:00

POLIKLINIKA CHRENOVÁ, použite vchod vľavo, 1. poschodie, priestory jedálne vedľa rehabilitačného centra

pondelky 7:00 - 12:00

*Kultúrny dom Zobor                  

nedeľa 09. 01. od 10:00 do 16:00

*Kultúrny dom Dražovce      

pondelok 10. 01.  od 13:30 do 18:00

*Kultúrny dom Janíkovce

utorok 11. 01. od 13:00 do 18:00    

*Kultúrny dom Kynek

nedeľa 16. 01. od 8:00 do 13:00

*Kultúrny dom Krškany

pondelok 17. 01. od 13:30 do 18:00

Posledné mestom riadené očkovanie v tomto roku je 22. decembra. Potom pokračujeme od 3. januára.

*Návšteva výjazdovej jednotky v kultúrnych domoch bude jednorazová s tým, že po 28 dňoch sa očkovací tím na miesto vráti.

** V OC Mlyny očkuje vo vybrané termíny aj pediater deti od 12 rokov. Aktuálnu informáciu vždy zverejňujeme na Facebooku Mesto Nitra.

Organizačné informácie:

  • Registrácia nie je potrebná
  • Očkujeme vakcínami:
    Comirnaty (Pfizer/Biontech) – dvojdávková vakcína
    Janssen (Johnson&Johnson) – jednodávková vakcína
  • Očkujeme aj 3. dávkou
  • Pripravte si občiansky preukaz a preukaz poistenca

NITRE POMÁHA BBSK

Očkovacie miesta zriadilo mesto Nitra v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) vo viacerých lokalitách s frekventovaným pohybom ľudí. Podáva sa dvojdávková vakcína Pfizer aj jednodávková Janssen.

“Rozhodli sme sa, že už nebudeme čakať na nitriansku župu. Od tohto momentu preberáme iniciatívu a mobilné očkovanie zastrešíme my. Sme nesmierne vďační za ponuku Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý nám dal k dispozícii vakcinačné kapacity. Vďaka ich proaktívnemu prístupu a pomoci vieme prísť bližšie k ľuďom. Som presvedčený, že nerozhodnutí obyvatelia už nezaváhajú a pomôžu nám vyhnúť sa najhoršiemu. Ide o udržanie ekonomiky, ale v prvom rade o ochranu životov,” hovorí primátor mesta Nitra Marek Hattas

„Banskobystrický samosprávny kraj patrí od začiatku pandémie k tým najaktívnejším a v mnohom sme suplovali aj úlohy vlády a ministerstiev. S mobilným očkovaním sme prišli ako jedni z prvých, máme profesionálne očkovacie tímy a dobre zvládnutú logistiku, preto vieme pomoc s vakcináciou ponúknuť tam, kde je to potrebné a je o ňu záujem,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/nitramesto/videos/1050592592149208

BLIŽŠIE K ĽUĎOM

Mobilné očkovacie tímy chodia v Nitre aj do lokalít, ktoré sú buď vzdialené od centra mesta alebo horšie dostupné. Očkovanie preto prebieha aj v kultúrnych domoch. Návšteva výjazdovej jednotky v kultúrnych domoch je jednorazová s tým, že po 28 dňoch sa očkovací tím na miesto vráti, aby podal druhú dávku vakcíny, prípadne zaočkoval nových záujemcov.

Rokovania prebiehajú aj na úrovni obcí okresu Nitra. “Zástupcovia obcí okresu Nitra združených v Nitrianskom regionálnom združení obcí ZMOS sú myšlienke zriadenia očkovacích miest naklonení,” uviedol predseda združenia a starosta obce Jelšovce Ladislav Hroššo.

V prípade záujmu mobilné tímy očkujú aj imobilných pacientov a obyvateľov, ktorým zdravotný stav či vek bráni dostaviť sa do vakcinačného centra.

 

Vaše mesto Nitra 

Dátum vytvorenia: 03.12.2021  10:46
Dátum aktualizácie: 05.01.2022  16:32